Voľné pracovné pozície

História a súčasnosť Štruktúra vzdelávania Ako motivovať deti k hre na hudobný nástroj?

Štruktúra vzdelávania

Štruktúra vzdelávania na našej ZUŠ

Prípravné vzdelávanie:

• Prípravné vzdelávanie prostredníctvom hravej formy je zamerané na podporu rozvoja umeleckých zručností u malých detí  v prvom ročníku základnej školy a prípravu ich na následné štúdium v umeleckom odbore. Tento prístup k vzdelávaniu kombinuje špecializovanú výučbu s hravými aktivitami, ktoré sú zábavné a motivujúce. Je to prostredie, kde sa deti môžu učiť a rásť prostredníctvom radosti z objavovania a tvorenia.
Prvý stupeň:
  • Primárne vzdelávanie - je ako vstupná brána do sveta umenia pre deti na prvom stupni v základne škole. Tu sa malí umelci učia základom hudby a výtvarného umenia prostredníctvom zábavných a interaktívnych aktivít, ktoré podporujú ich kreativitu a sebavyjadrenie.
  • Sekundárne vzdelávanie na ZUŠ predstavuje pokročilú etapu tohto umeleckého putovania pre žiakov na druhom stupni v základnej škole. Tu sa študenti ponoria do hlbších tajov svojho umeleckého odboru a rozšíria svoje znalosti, zdokonalia techniky a prípadne sa  pripravia aj na profesionálnu dráhu v umení.

Druhý stupeň:

• Druhý stupeň, vo väčšine pre žiakov stredných škôl, predstavuje dôležitú fázu vo vývoji mladých umelcov. V tejto etape študenti prenikajú do svojho umeleckého odboru s väčším dôrazom na technickú zručnosť, stretávajú sa s náročnejším repertoárom, ktorý vyžaduje väčšiu technickú zdatnosť a umeleckú interpretáciu. Druhý stupeň na ZUŠ je dôležitým obdobím formovania ich umeleckej identity a prípravy na ďalší rozvoj v umeleckej oblasti.

Štúdium pre dospelých:

• Štúdium na pre dospelých je jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí chcú rozvíjať svoj umelecký talent  bez ohľadu na ich vek či predchádzajúce skúsenosti. Umožňuje im rozvíjať svoje schopnosti, hľadať inšpiráciu, vyjadriť sa a napredovať vo svojom umeleckom putovaní pod vedením skúsených pedagógov.

• Základná umelecká škola Nitrianske Pravno
    Školská 1, 972 13 Nitrianske Pravno